NEDEN ARÇELİK KURUTMA MAKİNESİ?

k1LCD Ekran: Program aşamaları, süresi ve kuruluk seviyeleri, zaman seçimlerini yapabilirsiniz. Dijital Ekran: Program aşamaları, süresi ve kuruluk seviyeleri, zaman seçimlerini yapabilirsiniz. LED Gösterge: Kurutma programının hangi aşamada olduğunu bilmenize imkân tanır.

Kurutma Teknolojisi:

Isı Pompalı Kurutma:

Geleneksel yoğuşmalı kurutma sisteminden farklı olarak ısı pompası sayesinde kurutma işlemini ısıtıcı olmadan yapmasıdır. Çamaşırlarınızı kuruturken enerjiden de tasarruf etmiş olursunuz.
Kondenserli Kurutma:
Çamaşır kurutma işlemi: bir elektrikli ısıtıcı üzerinden geçirilen çevrim havasının ısıtılıp, tambur içerisinde yer alan nemli çamaşırlar üzerine verilmesi ve alınan nemin yoğuşturulması ile gerçekleştirilir Yoğuşturulan nem, su olarak makinenin su haznesine toplanıp ya da su tahliye hortumuyla direkt atılır Hava çıkış bağlantısına ihtiyaç yoktur.

Kontrol Tipi:

Akıllı Nem Sensörü: Çamaşır üzerindeki nem seviyesini algılayarak, kurutma süresini arzu edilen kuruluk derecesine göre hesaplar ve otomatik ayarlar.

 • Arçelik kurutma makinesiyle çamaşırlarınız dışarıdaki is, toz, kötü koku ve polenlere maruz kalmadan hijyenik olarak kurur.
 • Arçelik kurutma makinesi kullanmak, sizi ev içi kurutma sırasında yaşanan dağınık ve rahatsız edici görüntüden kurtarır Ayrıca ev içinde kurutma işleminde olduğu gibi ortama nem verilmeyeceği için, sağlık açısından da idealdir.
 • Çamaşırları evin içinde kurutma, nemliliği artıracağından hissedilen ısı düşer. Arçelik kurutma makinesi ile ev içinde nemlilik artmayacağından ısınma maliyeti düşer.
 • Arçelik kurutma makinesi sayesinde, özellikle kış aylarında büyük probleme dönüşen kurutma işi sorun olmaktan çıkar Her türlü hava koşulunda çamaşırlarınızı kurutabilirsiniz.
 •  Arçelik kurutma makineniz varsa, özellikle aynı gün içinde çamaşır yıkayıp kurutmanız gerektiği durumlarda, kısa sürede kurutma yapabilmenin keyfini yaşarsınız.
 • Arçelik kurutma makineleri, kurutma makinesinden çıkan çamaşırlar daha yumuşak olacağından ütüleme işinizi de kolaylaştırır.
 • Isı pompalı kurutma makineleri güneşte kurutmaya oranla çamaşırların renklerini daha fazla korur.
 • Arçelik kurutma makinesiyle çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra dolaplara yerleştirinceye kadar geçen süreçte daha az zaman, daha az emek harcarsınız; hayatınız kolaylaşır.
 • Arçelik kurutma makinesiyle kıyafetleriniz uzun süre kirli sepetinde beklemek zorunda kalmaz.
 • Arçelik kurutma makinesiyle tam 8 kg çamaşırı bir seferde kurutabilirsiniz.
 • Sadece kendi kapladığı alan kadar bir yerde size sınırsız çamaşır kurutma imkânı sağlayan kurutma makinesi dilerseniz özel aparatıyla çamaşır makinenizin üzerine yerleştirebilir, yerden daha da tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Bir kez giydiğiniz ama kirlenmediği için yıkamayı tercih etmediğiniz giysilerinizi havalandırıp kokudan arındırabilir, ikinci kez kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

ARÇELİK KURUTMA MAKİNELERİNİN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

k2Mini 45: Yaklaşık 2,5 kg pamuklu çamaşırınızı sadece “45 dakikada” en iyi şekilde kurutur.
Günlük: 1,5 kg kapasiteli bu programda Hem pamuklu hem sentetik içerikli günlük çamaşırlarınızı kurutabilirsiniz.
Pamuklu: Pamuklu çamaşırlarınız için önerilen programdır.
Sentetik: Sentetik çamaşırlarınız için önerilen programdır
Gömlek: Gömleklerinizi kırıştırmadan ve yapılarına zarar vermeden kurutur
Gömlek 15: 2 adet gömleği 15 dakikada ütüye hazır hale getirir.
Gömlek 30: 2 adet gömleği 30 dakikada ütüye hazır hale getirir.
Karma: Pamuklu, sentetik gibi farklı cinsten çamaşırları bir arada kurutur.
Tazeleme: Günlük kullandığınız giysilerinizi havalandırarak kokulardan arındırabilirsiniz.
Kot: Kot / kanvas gibi pantolonların zor kuruyan bel ve cep içleri gibi kısımlarını en iyi şekilde kurutabilirsiniz.
Narin: Kurutmaya uygun hassas çamaşırlarınız için düşük sıcaklıkla kurutma yapan bir programdır Yorgan: Kurutma makinesinde kurutulabilir etiketi olan elyaf yorganları kurutur.
Hassas: Kurutmaya uygun narin çamaşırlarınızı veya elde yıkama önerilen çamaşırlarınızı (ipek bluzlar, ince iç çamaşırları vb.) düşük sıcaklıkta kurutmak için kullanılır.
Moda: Viskon, moda içerikli hassas tişört ve bluzların güvenle kurutulmasını sağlar
Sessiz: Sessiz programı ile çamaşırlarınızı pamuklu ve sentetik programlarında daha düşük ses gücü seviyesi ile kurutmak için kullanılır. Kompresör ve fan düşük devirde döndürülür.
Yünlü Kurutma: Kurutma makinesinde kurutulabilir ibaresi olan yünlü çamaşırları güvenle kurutmak için kullanılır
Özel Tasarım Yeni Tambur Teknolojisi: Özel tambur deseni ile çamaşırlarınız için hassas kurutma ortamı sağlanır. Woolmark: Makinede kurutulabilir etiketli yünlü çamaşırlarınızı güvenle kurutabilirsiniz. Dünyaca ünlü woolmark company tarafından onaylıdır.
Kırışık Önleme: Kurutma işlemi bittikten sonra, çamaşırların makineden boşaltılmaması durumunda, otomatik olarak 2 saat boyunca belirli periyotlarla kırışık azaltma hareketi yapılmasını sağlar.
Değiştirilebilir Kapak Yönü: Dilediğinizde, makinenizin yükleme kapağı diğer yöne açılabilecek şekilde ayarlanabilir.
Bu işlem servis teknisyeni tarafından yapılmalıdır.
Tambur İçi Aydınlatma: Makinenin kapağı açıldığında çamaşırları aydınlatarak, rahatça yüklenmesine ve boşaltılmasına imkan tanır, kullanım kolaylığı sağlar.
Direkt Su Tahliyesi: Yoğuşturulan suyun direkt olarak su giderine bağlanarak tahliye edilmesine imkan sağlar. İstenirse yoğuşturulan suyun su haznesinde toplanma imkanı da bulunmaktadır.
Auto Off: Auto-Off özelliği ile kullanıcı 10 dakika hiçbir işlem yapmaz ise, kurutma makineniz kendini kapatır böylece gereksiz enerji sarfiyatı önlenir.
Çocuk Kilidi: Makineniz çalışırken, başka birisinin program akışını değiştirmesine engel olur.

Hızlı Mod
Çamaşırları pamuklu ve sentetik programlarında daha kısa sürede kurutmak için kullanılır. Kurutma süresi yaklaşık %25 kısalır.
Sessiz Mod
Bu programla çalışma ortamına en düşük derecede gürültü ve ses yayılır. Pamuklu dolap kuruluğu programına göre ses gücü seviyesi yarı yarıya düşüktür.

Bursa Arçelik Kurutma Makinesi Servisi