ARÇELİK FIRINLARIN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

fr1Surf Pişirme Teknolojisi

Surf teknolojisi ile tek tepsiyle yapılan pişirmelerde sağladığımız homojen pişirme seviyesini, tepsi adedi 3’e çıktığında da sağlamaktayız. Bu teknoloji sayesinde üç tepsiye kadar farklı yemeği; kokuları, tatları ve aromaları karışmadan, eşit seviyede pişirebilmekteyiz.

Surf ile; Yan duvarlarda bulunan deliklerden tepsilerin alt ve üst taraflarına gelecek şekilde sıcak hava üflenir ve hava fırın içerisine dağılmadan arka taraftan çekilir. Böylece yemeklerin kokuları birbirine karışmaz ve fırının tüm noktalarında eşit ısıtma ile homojen pişirmesi sağlanmış olur.


fr3Yoğurt Yapma Özelliği

Sütü ısıtmaya, kaynatmaya ihtiyaç duymadan sağlıklı ve kıvamlı yoğurt yapma imkanı sunar. Yoğurt yapma fonksiyonu ile fırınınız optimum sıcaklıkta ayarlanarak mayalanma süresini kısaltır ve ev yoğurdu yeme keyfi sunar

3D Pişirme

3D pişirme, fırın içindeki tüm ısıtıcıların bir arada çalıştırıldığı, profesyonel yemek pişirme teknolojisinde yeni bir jenerasyondur. 3D pişirmede alt, üst ve turbo ısıtıcıların aynı anda bir arada çalışması sayesinde eşit ısı dağılımı sağlanır. Büyük parça etler bile homojen ve eşit şekilde pişer.


fr5Katalitik Arka ve Yan Duvar
Pişirme sırasında sıçrayan yağlar, ulaşımı zor olan yerlerde kaldığında istenmeyen kokulara sebep olmasının yanı sıra, fırın içinde kötü görüntü de oluşturmaktadır.
Yağ emme özelliği sayesinde koku oluşumunu azaltan katalitik malzeme, pişirme bölmesinin ulaşımı zor olan arka ve yan duvarında temizlik yapmanıza gerek bırakmayarak kullanım kolaylığı oluşturur.

Komple Cam İç Kapak
Tüm Arçelik fırınların sahip olduğu, dekoratif görünümlü tamamen cam iç kapak düz cam yüzeyi sayesinde, temizliği son derece kolaylaştırır


fr6Buharlı Temizleme Özelliği
Bu özellik sayesinde fırının iç bölmesinde ulaşamadığınız veya zor temizlediğiniz bölümleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
Tek yapmanız gereken fırının tüm aksesuarlarını çıkardıktan sonra tepsiyi en alt seviyeye, içerisine bir miktar su koyarak yerleştirmek ve fonksiyon göstergesinde buharlı temizlemeyi seçmek. Çevrim bittiğinde fırınınızın içerisi kolaylıkla silinebilir bir hal alacaktır.

Teleskopik Raf Sistemi
Bu sistem, tepsilerin raf ile aynı seviyede çıkarılmasını sağlar Tepsinin fırın dışına tamamen çıkarılmasına gerek bırakmadan, yiyeceğin pişip pişmediğini kolaylıkla kontrol etmenize, pişirme işlemine devam edilmesi gerekiyorsa, sıcak tepsiyi güvenle ve kolaylıkla fırına tekrar geri sürmenize imkân tanır.


Ön Isıtma (Booster)
Bu fonksiyon ile tüm ısıtıcılar aynı anda devreye girerek istenen pişirme sıcaklığına %35 daha hızlı ulaşılmasını sağlar.

Dijital Programlanabilir Saat
Dijital saat, istediğiniz herhangi bir zamanda pişirme işleminin otomatik olarak başlatılmasını ve tekrar müdahaleye gerek bırakmadan sonlandırılmasını sağlar

Ocaklarda Gaz Emniyet Sistemi
Arçelik fırınlarımızın tüm ocaklarında Gaz Emniyet Sistemi bulunmaktadır.
Bu sistem, yemek taşması, rüzgar veya başka nedenlerle ocağın sönmesi durumunda, gaz kaçağını önlemek için otomatik olarak devreye girer, sizi ve ailenizi korur.

Kapak Kapalı Izgara Özelliği
Ön kapak kapalıyken ızgara yapabilme özelliği sayesinde, ortama çok fazla koku yayılması ve dışarı yağ sıçraması engellenir Ayrıca ızgara yapılan etlerin daha yumuşak ve lezzetli olması sağlanır

Çekmeceli Alt Bölme
Sık kullanılmayan fırın aksesuarlarının saklanabileceği, geniş iç hacimli, kullanımı kolay çekmece, mutfakta yer kullanımı açısından tasarruf sağlar.

Buz Çözme Özelliği
Dondurulmuş gıdaların çözülmesi ve pişirmeye hazır hale getirilmesi için idealdir.

Çift Bölme Özelliği
Birbirinden bağımsız iki ayrı fırın bölmesinden oluşan çift bölmeli fırının üst bölmesi statik, daha büyük hacimdeki alt bölmesi ise turbo özelliğine sahiptir. İstenirse fırının hem üst hem alt bölmesinde aynı anda pişirme yapılarak zamandan tasarruf sağlanacağı gibi, sadece tek bölmede de pişirme yapılabilir.

Multifonksiyon Özelliği
Hem turbo, hem elektroturbo hem de statik pişirme özelliğinin bir arada bulunmasıdır. Aynı fırında üç farklı fırın özelliği, yemek türüne göre çok daha lezzetli pişirme yapabilme imkânı sunar.

Elektroturbo Özelliği
Alt ve üst ısıtıcılar ile birlikte turbo fanın da devreye girdiği bu özellikteki fırınlarda, yemeğin her iki yüzünün homojen bir şekilde pişirilmesi sağlanırken, aynı zamanda çok daha çabuk pişirme elde edilir Fan ve ısıtıcıların birlikte ya da ayrı ayrı çalıştırılabilmesi sayesinde 7 farklı kombinasyonda pişirme yapılması mümkündür

Turbo Özelliği
Turbo rezistans ile ısıtılan hava, turbo fan yardımıyla tepsiler arasında eşit olarak dolaştırılarak, her yemeğin aynı özenle pişirilmesini sağlar Turbo fan sayesinde daha hızlı pişirme yapılır ve enerji tasarrufu sağlar.

WOK Ocak Gözü
Çift halkalı yapısı sayesinde daha güçlü ısıtma yaparak, fazla ısı ile pişirilmesi gereken yiyecekleri istenildiği şekilde ve daha çabuk pişirir

Elektrikli Ocak Gözü
Fırınların ocak bölümü gaz ile ateşleme yapabilmektedir, elektrikli ocak gözü sayesinde gaz kesilse de veya tüpünüz bitse de yemek pişirebilirsiniz, beklemek zorunda kalmazsınız

ARÇELİK FIRINLARDA PİŞİRME FONKSİYONLARI

ffStatik Pişirme
Üstte ve altta yer alan ısıtıcılar kek, kurabiye ve pasta gibi hamur işleri için uygun olan geleneksel pişirme özelliği sunar.

Fan Destekli Pişirme (Statik + Fan)
Üstte ve altta yer alan ısıtıcıların ürettiği ısı fan yardımıyla fırının içine eşit bir şekilde dağılır Bu sayede daha kısa sürede yiyeceklerin eşit şekilde pişmesi sağlanır.

Fanlı Pişirme (Turbo)
Hamur işlerini en iyi şekilde kızartma veya 3 tepsiyi aynı anda pişirebilme imkanı sağlar Fanlı ısıtma, ısıyı eşit olarak dağıtarak, yemeğinizin bütününü aynı oranda pişirme imkanı sunar

Izgara + Fan
Fan, ızgara sırasında oluşan ısıyı fırının her yerine dağıtır. Bu sayede, içi sulu, dışı gevrek bir balık, tavuk filetosu ya da pirzola pişirebilirsiniz.

Izgara
Kısa sürede ızgara yapmak isteyenler için ideal.
Bu özellik sayesinde, yiyeceğinizin üzerini kızartarak daha gevrek hale getirebilirsiniz.

Küçük Izgara
Az miktarda yiyeceği ızgara yapmak isteyenler için ideal. Küçük ızgara özelliği sayesinde, üst ısıtıcının sadece orta bölümü ısınır.
Böylelikle gereksiz enerji ve ısı kaybı önlenmiş olur.

3 Boyutlu Pişirme
3D pişirme, fırın içindeki tüm ısıtıcıların bir arada çalıştırıldığı, profesyonel yemek pişirme teknolojisinde yeni bir enerasyondur. 3D pişirmede alt, üst ve turbo ısıtıcıların aynı anda bir arada çalışması sayesinde eşit ısı dağılımı sağlanır Büyük parça etler bile homojen ve eşit şekilde pişer

Otomatik Jet Isıtma (Booster) ile Hızlı Ön Isıtma
Otomatik jet ısıtma (Booster) özelliği sayesinde tüm ısıtıcılar devreye girer ve pişirme işlemi için gerekli olan sıcaklık derecesine kısa sürede ulaşılır.

Alt Isıtıcı Fonksiyonu
Alt ısıtıcıyı çalıştırarak, yiyeceklerinizin alt bölümünün pişmesi sağlanabilir. Buharlı temizleme özelliği için bu fonksiyon kullanılmalıdır.

Bursa Arçelik Fırın Servisi