YENİ NO-FROST SİSTEMİ

fresh

  • İki ayrı soğutma sistemi sayesinde nem optimum seviyede tutularak daha uzun süre tazelik ve içerideki havanın kalitesinin maksimum seviyede olması sağlanır.
  • Soğutucu bölmedeki fan kontrolü sayesinde daha az sıcaklık salınımı ile yiyecekler daha uzun süre saklanır.
  • Soğutucu bölmede yiyeceklerin donma riski düşüktür.
  • Soğutucu ve dondurucu bölmede saklanan gıdaların kokuları birbirine karışmaz.
  • Birbirinden bağımsız bölmeler sayesinde hızlı soğutma ve dondurma yapar.
  • Her rafa hava üfleyen ‘multi flow’ sistemi sayesinde dengeli soğutur.
  • %50 daha sessiz çalışır

fresh2

ARÇELİK BUZDOLAPLARININ ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

FullFresh+ Özelliği
Yeşil sebzeler sebzelikte çabuk bozulur ve bayatlar. Fullfresh+ özelliği özel hava kanalları ve özel sebzelik tasarımı ile nem kontrolü ve ideal saklama koşulu sağlar. Bu sayede sebzeleri ve meyveleri daha uygun koşullarda muhafaza eder, 30 güne kadar taze tutar.

Mavi Işık Teknolojisi:
Mavi ışık teknolojisi ile aydınlatılan sebze ve meyveler tıpkı tabiattaymış gibi ışık almaya devam eder. Işığın dalga boyu gıdaların C vitamin miktarını artırır, doğal tazeliklerini korumalarını sağlar. Mavi Işık Teknolojisi uygulaması için yapılan çalışmalar sonucu, beş günlük depolama deneyi sonunda mavi ışığın C vitamini miktarında domates için %30, kırmızıbiber için ise %10’luk bir iyileştirme sağladığı görülmüştür.

Kahvaltılık Bölmesi:
Bu bölmeyi sıfır derece bölmesi olarak kullanabilirsiniz. Hem kısa sürede tüketilecek et ve balıklar hem de kahvaltılık malzemelerin saklanması için ideal bir alandır. Kayma mekanizmalarıyla bu bölmeler rahatlıkla hareket ettirilebilmektedir.

İyonizer:
Buzdolabının içine eksi yüklü iyon püskürterek gıdaların daha uzun süre saklanmasını sağlar. Kötü koku oluşumunu engeller. Buzdolabının içinde taze bir hava dolaşmasını sağlar .

Koku Filtresi:
Filtre gıda kokularının birbirine karışmasını önler. Buzdolabı içerisinde oluşabilecek kötü kokuları azaltır.

Dokunmatik Ekran:
Soğutucu ve dondurucu bölmelerin tüm ayarlarını buzdolabının kapağını açmadan ayrı ayrı yapma imkanı sunar.

Uzun süreli elektrik kesintileri sonrasında, ekranda I işareti ve ulaşılan yüksek sıcaklık değeri gösterilir. Bu sayede, evde yokken buzdolabının ulaştığı sıcaklık değeri konusunda bilgilendirilmiş ve gıdalarınızı tekrar kontrol etme uyarısı almış olursunuz.

Kapı Açık Alarmı:
Elektronik modellerde buzdolabı kapısı bir dakikadan daha uzun süre açık bırakılırsa, kapı açık alarmı devreye girer.

Eco-Fuzzy:
Buzdolabının kapıları üst üste 6 saat boyunca açılmadığında ve ayarlar değiştirilmediğinde, Eco-Fuzzy fonksiyonu buzdolabını enerji tasarrufu moduna geçirir. Dondurucu bölmesi daha önce programlanan sıcaklık ayarlarından bağımsız olarak -18°C’de tutulur.

Hızlı Soğutma:
Hızlı soğutma fonksiyonu açık olduğunda hızlı soğut göstergesi yanar ve soğutucu bölme sıcaklık göstergesi değeri 1 derece olarak görüntülenir. Çok miktarda taze yiyecek soğutmak istiyorsanız, yiyecekleri soğutucu bölmeye koymadan önce hızlı soğutma fonksiyonunu aktif hale getirebilirsiniz.

Hızlı Dondurma:
Hızlı dondurma fonksiyonu açık olduğunda hızlı dondur göstergesi yanar ve dondurucu bölme sıcaklık göstergesi -27 °C olarak görüntülenir. Çok miktarda taze yiyecek dondurmak istiyorsanız, yiyecekleri dondurucu bölmeye koymadan önce hızlı dondurma fonksiyonunu aktif hale getirebilirsiniz.

Hızlı Şişe Soğutma:
Standart buzdolaplarında 1,5 L suyu soğutmak için 200 dk civarında süre gerekir.
Hızlı şişe soğutma bölmesi sayesinde 1,5 L suyu sadece 15 dk içinde istenilen soğukluğa getirebilirsiniz.

Otomatik Buz Makinesi:
Otomatik buz makinesine sahip modellerde tek yapmanız gereken su deposunu doldurmaktır. Buzdolabı 8 kez (1,5 kg buz) otomatik olarak buz üretir ve buzları buz saklama haznesine boşaltır. Bu süreç buz saklama kutusu buz küpleriyle tamamen dolana kadar devam eder.

YÜKSEK ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Prosmart™ Inverter Kompresör:
Akıllı soğutma, ihtiyaçlarınıza paralel bir şekilde devir değişimlerini ayarlayarak daha az sıcaklık dalgalanmasına olanak sağlar.
Böylece daha az enerji ile daha hızlı soğutma sağlanır, yiyecekleriniz çok daha uzun süre taze kalır. Kompresör tasarımının özellikleri sayesinde daha fazla dayanıklılık sağlanmıştır, devreye girme sırasında daha düşük gürültü oluşur ve 4 kat daha sessiz çalışır.

KULLANIM KOLAYLIĞI

b3

Cool Control (Joker) Bölmesi:
Tek tuş kontrolü ile ister soğutucu ister dondurucu olabilen cool control bölmesi, buzdolaplarında ve derin dondurucularda değişen depolama ihtiyaçlarına cevap verir. Bölmedeki elektronik gösterge yardımıyla sıcaklık değerleri -24°C ile +10°C arasında isteğe göre ayarlanabilir. Bu özellik sayesinde dondurulmuş gıda saklama ihtiyacı arttığında derin dondurucu, taze meyve sebze saklama ihtiyacı arttığında soğutucu olarak ayarlanabilir.
Cool control bölmesi isteğe bağlı ek hacim alanı yaratarak toplam buzdolabı hacminin en verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

Soğutucu & Dondurucu Yan Yana Uyumlu İkili:
Mutfağınızda buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu ister yan yana ister ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Her iki kullanımda da 312 L (brüt hacim) dondurucu ve 445 L (brüt hacim) soğutucu hacmiyle daha çok gıdayı depolama imkanı sağlanmış olur. Her biri 60 cm genişliğindeki bu iki ürün birbiri ile birleştirilerek maximum kullanım imkanı yaratılır.

Hareketli Gövde Rafı:
Hareketli gövde rafı özelliği ile rafın üstü dolu olsa bile, önünde bulunan mekanizmayı sağa sola hareket ettirerek raf yüksekliği ayarlanabilir. Bu özellik sayesinde ihtiyaç duyulduğu zaman raf yüksekliği kolayca ayarlanabilir, tencere gibi yüksek ürünler rahatça konulabilir.

Dondurucu Koruması:
Dondurucu koruması teknolojisi sayesinde dondurucu en düşük sıcaklıklarda (-15°C ) bile çalışmaya devam eder ve gıdaları donmuş halde tutar.

Hareketli Kapı Rafı:
Yüksekliği ayarlanabilir hareketli kapı rafı, sahip olduğu ergonomik mekanizması sayesinde şişeleri yerleştirirken kolaylık sağlar. Kapı rafı dolu olsa bile 50 mm’ye kadar yüksekliği kolayca ayarlanabilir.

Gizli Kondanser:
Yatay derin dondurucularda arka bölümde görünür olan kondanser ve aparatları kabin içine alınarak daha estetik bir görünüm sağlanmış, azalan derinlik ile daha kolay yerleşim imkanı sunulmuştur.

Kolay Açılır Tutamak:
Dikey soğutucu ve dondurucularda yer alan kolay açılır tutamak ile ürün kapısı açılırken ekstra efor kullanılmasına gerek kalmaz.

Minibar:
Buzdolabınızın kapısını açmadan buzdolabındaki şişelere kolayca erişebilmek için tasarlanan bu bölme sayesinde hem kolay erişim olanağına hem de bu esnada buzdolabınızdaki soğuk havanın muhafaza edilmesi imkanına kavuşursunuz.

PIPO Kontrol:
Kapıda ekran olmayan modellerde, Push-in Push-out (PIPO) mekanizmalı gizlenebilir sıcaklık kontrol sistemiyle buzdolabınızın sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Kapı Rafı Altı Saklama Bölmesi:
Bu saklama bölmesi kapı rafının altında kalan kullanılmayan alanın verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Kapı altı saklama bölmesi, ana bölmede kaybolabilecek küçük öğeleri saklamak için idealdir.

Aydınlatma:
Klasik aydınlatma tasarımlarına kıyasla, buzdolabının arka duvarı boyunca uzanan LED lamba zincirleri ve yan duvarlardaki LED şeritler her bir tarafı ayrı ayrı aydınlatır ve buzdolabının daha verimli ve homojen bir şekilde aydınlatılmasını sağlar.

Açılma Yönü Değiştirilebilir Kapı:
Kapı açılış yönü ihtiyaca göre (sağa veya sola) istenilen şekilde değiştirilebilir.

Bursa Arçelik Buzdolabı Servisi