ao1Cam Yüzeyli Ocaklar
Estetik ve pürüzsüz görüntüsüyle Arçelik ankastre cam yüzeyli ocaklar, mutfakların bütün havasını tek başına değiştirecek bir şıklığa sahiptir. İnoks çerçevesiyle güvenli yemek yapma ayrıcalığı sağlarken, Wok’lu ve Timer’lı ocak gözü üstün özellik sunar.

Vitroseramik Ocaklar Metal Yüzeyli Ocaklar
Mutfağınıza şıklık kattığı gibi yumuşak, temiz bir görünüme ve kolay çizilmez bir yüzeye sahiptir. Tek dokunuşla, kullanımı kolaydır. 9 kademeli sıcaklık ayarı ile her bir ocak gözünün pişirme süresini ayarlayabilir. Güvenlik için, ocak gözleri kapatıldıktan sonra kalan ısıyı ekranda beliren H harfi ile uyarır. Bu sistemle bir yandan güvenlik sağlanmış olur, bir yandan da artan enerji az miktardaki yemeklerinizi ısıtmakta kullanılabilir. Yemeklerin taşması gibi istenmeyen durumlardaysa, ocak gözleri otomatik olarak kapanır. Elektronik çocuk kilit sistemi çocuğunuzun kontrol pano ile oynayarak ocağı çalıştırmasını ve olası bir kaza yaşamasını engeller.

Arçelik metal yüzeyli paslanmaz çelik ocaklar; farklı ebat alternatifleri, ocak gözü yerleşimleri ve renk çeşitleri ile geniş bir ürün gamına sahiptir.
Ankastre ocakların tamamı güvenliğiniz için gaz emniyet sistemi ile donatılmıştır. Bazı ankastre ocaklarda çocuk kilidi ve gazı tek tuşla kesme emniyeti bulunmaktadır.
Arçelik’in yeni yandan kontrollü ankastre ocaklarının pişirme alanı %10 artırılmıştır. Böylece, yandan, daha rahat ve büyük bir pişirme alanı sağlar. Ayrıca pürüzsüz ve bombeli köşeleri ile kolay temizlenir.

İndüksiyonlu Ocaklar ve Flexi Pişirme Alanı
Arçelik indüksiyonlu ocaklar sayesinde, yemekleriniz çok hızlı sürede ve enerji kaybı olmadan pişer. 11 İndüksiyon alanı ve 2 flexi alan istenilen tencere boyutuna göre pişirme imkânı sağlamaktadır. Arçelik indüksiyonlu ocaklarda bulunan güç kaynakları (indüktör) ile tencere arasında manyetik bir alan oluşur. Oluşan manyetik alandan açığa çıkan enerji direkt olarak yiyeceğe aktarılır. Böylece ocağı veya havayı ısıtmaya harcanan enerji ve zaman kaybı yaşanmaz. TFT ekranı ile mükemmel kullanım sağlar.

ao2İndüksiyonlu ve Vitroseramik Ocakların Avantajları
%43 enerji tasarrufu (pişirme süresi) %55 zaman tasarrufu (pişirme süresi) 2 kat daha hızlı (pişirme süresi)


Eco Timer Enerji Tasarruflu Pişirme

Pişirmenin son anlarında ocak kendini kapatıp atıl sıcaklık ile pişirmeye devam eder. Böylece enerji tasarrufu sağlar.

ao3Hafıza Özelliği ile Ayarlanabilir Saat
İndüksiyon ocağınızı hafıza özelliği ile tek adımda programlayabilirsiniz. Yüksek kademede hızlı ısıtma ve ardından düşük kademede belirli bir süre pişirmeye ayarlayabilirsiniz. Hem indüksiyonlu hem de vitroseramik ocakların her bir gözüne ayrı ayrı saat ayarı yapabilirsiniz.

Çevre Dostu ve Dayanıklı
Arçelik indüksiyonlu vitroseramik ocaklar, çevre dostudur. Üretiminde arsenik ve antimon gibi ağır metaller kullanılmaktadır.
700°C’lik ısı şoklarına dayanıklıdır. Çizilmez, darbelere karşı da dayanıklıdır. Şık ve kolay temizlenir.


Touch Slider

Arçelik indüksiyonlu vitroseramik ocaklarda bulunan Touch Slider (bas çek) kontrol paneli sayesinde ocağın kullanımı, parmaklarınızı kaydırarak, ileri-geri hareketlerle yapabileceğiniz gibi, her ocak için 19 kademeli sıcaklık ayarı ile kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Tek Tuşla Güvenli Kapatma
Bu özellik ile güvenliğiniz için ocağınızı tek tuş ile komple kapatabilirsiniz.

Sıcak Tutma Bölmesi
80 cm genişliğe sahip vitroseramik ocakta bulunan sıcak tutma bölmesi sayesinde yemeklerinizin düşük sıcaklıkta kalmasını sağlar. Bu sayede yemeğinizin kurumasını ve soğumasını önleyerek lezzetini kaybetmeden sıcak kalmasını sağlamaktadır.

Ekstra Güvenlik Sistemi

Akıllı Durma Sistemi
İndüksiyonlu gözler, üzerine konan tencereyi anında tanıdığı ve yalnızca tencere tabanında enerji oluşturduğu için, tencere kaldırıldığında ocak kendini otomatik olarak kapatır.
Aşırı Isınma Güvenliği (İndüksiyon)
İndüksiyonlu ocaklarda yer alan sensörler sayesinde, tencere aşırı ısındığı zaman (300oC’ye ulaştığında), güvenlik açısından indüksiyonlu göz otomatik olarak kapanır.
Taşma Emniyeti
Kontrol paneli üzerinde herhangi bir sebeple taşma olursa; sistem, elektrik bağlantısını otomatik olarak keserek sesli uyarı verir.
Çocuk Kilidi
Tek bir tuşa basarak kontrol panelini kilitleyebilir, temizlik sırasında oluşabilecek kazalara ve çocuklara karşı güvenlik sağlar.
Otomatik Durdurma Sistemi
Pişirme sonrası ocak kapatılmadıysa, otomatik durdurma özelliği devreye girer.
Emniyet için kendini otomatik olarak kapatır.
Kalan Isı Göstergesi
İndüksiyon ocaklarda pişirme sonrası kalan ısıyı gösterir.

ao5Kolay Temizlenebilir Yüzey

İndüksiyonlu ocaklarda pişirme sırasında yalnızca tencere tabanının ısınması nedeniyle, pişirme yüzeyinde yüksek ısı oluşmaz. Yüzeyde yüksek ısının oluşmaması nedeniyle yemek pişirme sırasında ve taşan yemeklerde yanma meydana gelmez. Artıkların temizlenmesi kolaylaşır.

 

 

ao6Hassas Güç Ayarı

İndüksiyonlu ocaklar güç ayarını çok hızlı bir şekilde değiştirebilir, verilen komuta anında cevap verir. Bu sayede hızlı ısıtma ve soğutma yapılabilir. Böylece ısınması için gereken süre azalır ve zaman tasarrufu sağlanır.

 

 

ao7Domino Ankastreler

30 cm genişliğe sahip ebatlarıyla farklı bir kullanım estetiği, küçük mutfaklarda ise ekstra kullanım alanı kazandırır. Gazlı elektrik ve hotplate alternatifleri ile profesyonel mutfaklar için idealdir.

Bursa Arçelik Ankastre Ocak Servisi