af1Renkli LCD Ekran
Pratik döner metal düğmesi ile en ufak bir dokunuş ile kolay bir kullanım sunar. Dokunmatik ekranı ile pişirme işlemine başlayabilirsiniz. Animasyonlu geniş ekranı sayesinde seçilen pişirme fonksiyonu için önerilen raf düzeyi, fonksiyonları, sıcaklık ve pişirme süresi ile ilgili bilgileri ekranda görebilirsiniz. İsterseniz önerilen sıcaklık değerini değiştirebilirsiniz veya pişirmeyi geciktirerek başlatabilirsiniz. Açık kapı uyarısı ile güvenliğinizi maximum kılar.
Geliştirilmiş pişirme performansı için fırın sıcaklığı, 40°C ve 280°C arasında ±5°C hassas aralıklarla ayarlanabilir. Pişirmeyi erteleme seçeneğiyle etkin zaman yönetimi sağlarsınız.

Dokunmatik Elektronik Panel
Arçelik ankastre fırınların kontrol panelleri piyano tuşlarına benzemektedir. Kullanıcıya kullanma hissi doğurur. Yenilikçi, elegant ve dokunmatik kontrollü kumanda tuşları bulunur. Dokunmatik kumanda ile pişirme fonksiyonu ile süresini ayarlayabilir, doğru sıcaklığı seçebilir ve pişirme işlemine geçebilirsiniz. Üstelik tüm seçilenleri ekrandan izleyebilirsiniz. Pişirme sonunda alarm sesi ile uyarır. Beyaz LCD ekranı ile rahat kullanım imkânı sunmaktadır.

Çevreci Teknoloji


af2A – %45 Enerji Performansı ile DÜNYANIN SINIFINDA EN DÜŞÜK ENERJİ HARCAYAN ANKASTRE FIRIN

9658 SYHI modelimiz A Enerji sınıfından %45 daha az enerji sınıfı ile Dünyanın en düşük enerji sınıfı performansına sahiptir.
Diğer Arçelik ankastre fırınlar, doğal kaynakların korunması için: A, A-%10 ile A-20 Enerji sınıfı performansa sahiptirler. Dünyadaki En Sessiz Fırın 9658 SYTI modeli 41 dBA gürültü seviyesine göre ayarlanmış olup diğer modellerle karşılaştırıldığında yarı yarıya ses seviyesi farkı bulunur.

Çevre ile Dost Temizlik Sistemi
Hiçbir kimyasal kullanımına gerek duyulmadan mükemmel temizlik sağlar, çevre dostudur.

Katalitik Arka ve Yan Duvar Temizleme Sistemi
Özel turbo ısıtıcı ankastre fırının arka kısmında pişirme esnasında sıçrayan yağ ve kirleri yakarak pişirme esnasında çıkan kokuyu azaltmaktadır. Katalitik arka duvarlar, yağ emme özelliği sayesinde kir tutmaz. Böylelikle fırın duvarlarını temizlemeye gerek kalmaz.

Parmak İzi Bırakmaz Paslanmaz Çelik (İnoks)
Ankastre fırınların paslanmaz çelik dış yüzeyleri parmak izi bırakmaz özelliğe sahiptir. Paslanmaz çelik yüzeylerdeki bu özel kaplama sayesinde lekeler ve kirler kolay temizlenir. Böylece fırın her zaman lekesiz, temiz ve parlak görünecektir.

Buharlı Temizlik
9681 STI fırın modelinde bulunan kolay temizlik teknolojisi sayesi ile derin tepsiye yarım litre su koyup tepsiyi 20 dakika ve 70°C’ye ısıtılmış fırında bekletin. Yumuşamış kirleri bir bez yardımıyla kolayca silebilirsiniz. Hiçbir kimyasal kullanımına gerek duyulmadan mükemmel temizlik sağlar, çevre dostudur.

No Smell Koku Giderme Özelliği
Belli modellerde bulunan özel koku filtresi sistemiyle mevcut ısıtıcı, pişirme sırasında yağ parçacıklarını yakar ve fırın içinde dolaşan havayı filtreden geçirir. Bu sayede, yemek kokuları etrafa dağılmadan yok edilir.

af3Pirolitik: Kendi Kendini Temizleme Özelliği
Pirolitik fırının ön kapağı güvenli kullanım için 4 katlı camdan yapılmıştır. Pirolitik özelliği devreye girdiğinde fırın içi sıcaklığı 480°C’ye kadar yükselir. Bu sıcaklık sayesinde fırın iç duvarlarına yapışmış yağ ve yemek artıkları yanar. İşlem bittiğinde yapılması gereken tek şey fırın içerisini nemli bir bezle silmek olacaktır.
• Eko-Pirolitik (90 dakikalık): Az kirli fırınlar için kullanılır. Fırın normal pirolitik işlemine göre %25 enerji tasarrufu sağlayarak kendini temizler
• Pirolitik (120 dakikalık): Çok kirli fırınlar için etkin temizlik sağlar

Hareketli Üst Isıtıcı
Hareketli üst ısıtıcı özelliği sayesinde tavan temizliğini yapmak artık çok kolay. Oleofobik Nano Cleanzone “kir ve leke tutmayan komple cam kapak” Arçelik fırın içleri, yüksek nano kaplama teknolojisiyle kaplanmış olup, kir, kırıntı, yağ ve yemek artıklarının yapışmasını minimum düzeyde tutarak kolay temizlik imkânı sağlar.
• Zor çıkan yağların ve kirlerin ovalama derdi ortadan kalkar
• Daha az vakit ve enerji harcar
• Ankastre fırın iç camının parlak ve mükemmel görüntüsü yıllarca korunur

Crystal Clear Komple Cam İç Kapak
Tüm ankastre fırın modelleri; kolay temizlenebilir, şık ve dekoratif, komple cam iç kapak bulunmaktadır. Fırın iç kapakları kolayca çıkarılabilir, girinti çıkıntı, vida ve delikleri bulunmamaktadır. Bu sayede kolayca zahmetsiz temizlik yapılabilinir. Fırın cam iç kapakları 22,5 kg’ye kadar yük taşımaya dayanıklıdır ve fırın tepsilerini güvenli bir şekilde yerleştirmenize imkân sağlar.

SURF Pişirme Teknolojisi

SURF pişirme teknolojisi ile yan ve arka duvarlara yerleştirilmiş boşluklardan sıcak hava dağıtılarak yiyeceklerin her tarafını eşit pişirme imkânı sağlanır. Özellikle kabaran yiyeceklerde mükemmel pişirme sonuçları elde edilir.

  • Özel tasarımı sayesinde pişirme esnasında sıcak hava dolaşımı sadece tepsinin üzerinde ve altında oluşur. Böylece yiyeceklerin koku, tat ve aromaları birbirine karışmaz. SURF pişirme teknolojisi 3 farklı yemeğin aynı anda pişirilmesini sağlar
  • Fırın yan duvarları, tüketici tarafından dilediği zaman elde ya da bulaşık makinesinde kolaylıkla temizlenebilir
  • 3 tepsiyi aynı anda pişirme imkânı bulunması sayesinde enerji tasarrufu sağlar

İstenilen Sıcaklıkta Et Pişirme
Artık evinizde de restoranlarındaki gibi etinizi istediğiniz sıcaklıkta ve istediğiniz ayarda pişirebilirsiniz. Yapmanız gereken et probunu (ısı ölçeri) fırınınızın iç bölümünde yer alan boşluğuna yerleştirmek ve sıcaklığı istediğiniz etin özelliğine göre ağız tadınıza göre ayarlamak; az, orta veya çok pişmiş et…

Steampower Buhar Destekli Pişirme Teknolojisi
Daha sağlıklı yiyecekler ve üstün lezzet oluşturmak amacıyla pişirme işlemi sırasında su buharı otomatik olarak eklenir. Buhar destekli pişirme ile fırınlanmış yiyeceklerin içindeki nemin %7’ye kadar daha fazla tutulması sağlanır. Ayrıca bu sistemle et, tavuk ve balıktaki yağ oranı %5’e kadar düşürülür.

Şef Yardımı ve Hazır Yemek Programları
Yeni nesil ankastre fırınlarımız size birbirinden lezzetli 79 ve 52 farklı uluslararası yemek tarifi sunar. Yapmanız gereken sadece verilen yemek tariflerine uygun olarak malzemelerini hazırlayarak fırına koymak ve ardından başlama tuşuna basmanız yeterlidir. Yemeğinizin pişmesi gereken; sıcaklığını, zamanı ve pişirme fonksiyonu otomatik olarak ayarlıdır.

Teleskopik Tepsi Sistemi
Arçelik ankastre fırınlar yemek tepsisine kolay ve güvenli bir erişim sağlamak amacıyla, 3’lü, 2’li ya da tekli alternatifli teleskopik tepsi sistemi ile donatılmıştır. Teleskopik tepsi sisteminde olan hareketli raylar sayesinde tepsiler kolayca içeri doğru itilir ve dışarı doğru çekilir. Yemeğinizi kontrol edebilirsiniz veya baharat sos gibi ek malzemeler ilave etmek istediğinizde tepsiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşlemlerinizi daha güvenli gerçekleştirebilirsiniz.

Derin Tepsi Autosoft Close Yumuşak Kapanan Kapak Sistemi
Derin tepsi sayesinde %25 daha fazla derinliğine sahip tepsi ile sulu veya etli yemeklerinizi kolaylıkla pişirebilirsiniz. Arçelik ankastre fırınların özel tasarımı sayesinde en sert hareketlerde bile yavaşça kapanır. yemek pişirilebilir, ayrıca 55 mm Kapı ömrünü uzatır ve fırın kapısı sessiz kapanarak gürültüyü önler.

af5Çocuk Emniyet Kilidi

Elektronik ve dijital saatli tüm ankastre fırınlarda çocuk kilidi bulunmaktadır. Fırının kontrol panosunu kilitleyerek, herhangi bir tehlike oluşmasını önler ve çocukların pişirme ayarlarını değiştirmesini engeller.

Esnek Teleskobik Ray Sistemi
9679 STI modelinde bulunan teleskobik rayı istediğiniz seviyeye takabilirsiniz, esnek ve rahat kullanımı ile yemeklere kolay ve güvenli erişebilirsiniz.

Kolay Çıkarılabilir Cam Kapak ve Kapısı
Fırının bütün olarak bulunan full cam kapısı çıkabilir özelliktedir. Böylece tam anlamıyla temizlik sağlanır ve fırın iç alanına engelsiz görüş sağlanır.

Serin Fırın Kapağı
Arçelik ankastre fırınlar sizin ve ailenizin güvenliğini maksimum düzeye çıkartmıştır. Hem serin kapak hem de enerji açısından verimli kapak özelliği bulmaktadır.
Fırın kapağının özel tasarımı sayesinde performansı artırılmıştır. Özel yalıtımı ile enerji tüketimi azaltılarak fırın kapağının dış yüzeyinin sıcaklığını olması sağlanılmıştır. Fırın kapağına dokunulduğunda elin yanması azaltılmıştır.

Bursa Arçelik Ankastre Fırın Servisi