abu1Çevre Dostu A+++ Enerji Sınıfı
Bulaşık makinelerinin enerji sınıfı, en iyi  A olmak üzere  D’ye kadar sınıflandırılmıştır. En çok işi daha az elektrikle yapabildiği oranda enerji sınıfı yükselir. Arçelik bulaşık makinelerinin tümü, en yüksek enerji verimliliğini ifade eden A Enerji sınıfıdır. A+++ sınıfı ile 0,82 kWh enerji tüketimi ile doğal kaynaklarımızı korur.

Parmak İzi Bırakmaz
Arçelik bulaşık makineleri parmak izi bırakmaz ve leke tutmaz inoks özelliği  bulunan paslanmaz çelikle Bu sayede mutfağınızda görünüşü mükemmel ve temizliği kolay olur.

Deterjan Uyumlu
Arçelik bulaşık makineleri, sıvı, toz ve her türlü tablet deterjanlarla uyumludur. Hangi tür deterjan kullanırsanız kullanın Arçelik bulaşık makineleri yıkama süresini buna göre ayarlar.

Fanlı Plus Kurutma
Yenilikçi fanlı kurutma sistemi, artırılmış hava akımıyla sağlanan aktif bir havalandırma sistemidir. Bu teknolojiyle daha iyi bir kurutma performansı ve enerji açısından verimlilik sağlanır. Kullanılan fan sayesinde program sonunda bulaşıklar hemen dokunabilecek sıcaklıkta çıkar. Böylelikle enerji tasarrufu sağlar.

Sessizlik
Arçelik ankastre bulaşık makinesi 44 dBA’da süper sessizlik sağlayan ses seviyesiyle fısıltı sessizliğinde çalışır, sizi rahatsız etmez ve mutfağınızda huzurlu bir ortam sağlar.
Arçelik ankastre bulaşık makineleri yeni geliştirilen sistemleri ve kullanılan özel yalıtım malzemeleriyle en sessiz bulaşık makineleri arasındadır.

Yarım Yük (1/2)(Az bulaşık özelliği)
Her iki sepetin de tamamen dolmasını beklemenize gerek yok. Bu özellik sayesinde ister üst ister alt sepeti kullanarak, bulaşık miktarına en uygun suyu tüketerek esnek bir yıkama imkânı sağlayabilirsiniz. Bu sayede %25’e varan su ve enerji tasarrufu sağlar.

abu2Ekstra Hızlı Fonksiyonu (Ekspres)
Yıkama kalitesini değiştirmeden mevcut programların yıkama sürelerini %50’ye kadar kısaltır ve durular.

Hızlı 58 Dakika Programı
Arçelik bulaşık makinelerinin çoğunda bulunan bu program ile dağ gibi birikmiş bulaşıklarınızı 58 dakika gibi çok kısa bir sürede A yıkama performansı ile tertemiz yıkanmalarını sağlayabilirsiniz. Zamandan tasarruf sağlayan bu program ile kendinize ve sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Uzman Program ve Fonksiyonlar

Değişken Devirli Motoru Teknolojisi (BLDC Motor)
Kir sökme işlemi sırasında yüksek basınç, durulama sırasında düşük basınç uygulayarak elde yıkama hassasiyetine ve performansına ulaşır, su ve enerji tasarrufu sağlar.
Üstelik çok sessiz çalışır.

abu3Karma
Alt sepette yoğun kirli bulaşıkları %60 daha yüksek su basıncı uygulayarak kusursuz temizlik sağlarken, üst sepette ise; narin, cam porselen gibi eşyaları daha düşük basınç uygulayarak hassas ve zarar vermeden yıkama yapar. Böylece her iki sepetteki bulaşıkları aynı anda yıkama imkânı bulursunuz. Ayrıca performansı geliştirilen karma program sayesinde; plastik eşyalarınızın bile A sınıfında yıkamasını ve kurumasını sağlayan bir programdır (PAZARDA İLK).

Zaman Programlama Özelliği
Makinenizin program bitişini 30’ar dakikalık dilimlerle 24 saate kadar programlayabilirsiniz. Böylelikle makineniz, sizin tekrar müdahalenize gerek olmadan belirlediğiniz saatte programa başlar ve bulaşıklarınızı yıkar. Bu özelliği, gün boyu evde bulunmayacağınız durumlarda, dönüş saatinize bulaşıklarınızı yıkanmış olarak hazır etmek ya da makinenizi voltajın daha düzenli ve elektriğin daha ucuz olduğu gece saatlerinde çalıştırmak için kullanabilirsiniz. Böylece zamanınızı daha iyi planlayarak tasarruf edebilirsiniz.

Otomatik Program
İleri teknoloji ürünü olan bu program ile, sensörler yardımıyla bulaşıkların kirlilik seviyesi analiz edilir; yıkama suyu sıcaklığı, yıkama süresi ve yıkama suyu miktarı otomatik olarak belirlenir.
Bu sayede enerji, zaman ve sudan tasarruf edilirken, size de sadece otomatik düğmesine basmak kalır. Geliştirilmiş geniş sıcaklık aralığı (40°C – 65°C) ile pırıl pırıl bulaşıklara sahip olursunuz.

Ekstra Hijyen Programı
Makine içinde hijyen koşullarının tam olarak sağlandığı, onaylanmış özel bir programdır. 70°C’de bulaşıkları bakterilerden %99.99 oranında arındırır.

Hassas 40°C Programı
Değerli narin bulaşıkların güvenle yıkanabileceği bu program, elde yıkama zahmetinden kurtarır. Aynı zamanda, bulaşıkların makinede yıkanmış olması, elde yıkamaya göre daha temiz olma garantisi verir ve hijyen sağlar.

abu5Zaman Tasarrufu

Mini 30’ Programı 35°C Programı
Bulaşıkları 30 dakika gibi çok kısa bir sürede 13 kişilik hafif kirli bulaşıklarınızı tertemiz yıkar; su, zaman ve enerjiden tasarruf sağlar.

Ekstra Hızlı Fonksiyon
Yıkama kalitesini değiştirmeden mevcut programların yıkama sürelerini %25 oranında kısaltır. Büyük yemek davetlerinde en büyük kurtarıcınız olabilir. Henüz kiri kurumamış bulaşıklar için ideal bir yıkamadır.

Sessizlik
Arçelik ankastre bulaşık makinesi 44 dBA’da süper sessizlik sağlayan ses seviyesiyle fısıltı sessizliğinde çalışır, sizi rahatsız etmez ve mutfağınızda huzurlu bir ortam sağlar. Yeni geliştirilen sistemleri ve kullanılan özel yalıtım malzemeleriyle en sessiz bulaşık makineleri arasındadır.

Konfor ve Pratik Kullanım

Yumuşak Kenarlı Sepet
Bulaşık makinesinin sepetinin hareketini kolaylaştırmak için ray sistemi nemli elementlere ve tekerleklere sahiptir. Bulaşıklara zarar vermeden kolay bir el hareketiyle sepeti hareket ettirebilirsiniz.

Kayar Çatal-Bıçak Sepeti
Kayar Çatal-Bıçak Sepeti ileri veya geri hareket edebilme özelliği sayesinde, alt sepette bulaşıkların yerleştirilmesi sırasında kullanım esnekliği ve konforu yaratır.

Doluyken Yüksekliği Ayarlanabilir Üst Sepet
Özel yükseklik ayar sistemi sayesinde, makineniz doluyken bile tek bir el hareketliyle üst sepetin yüksekliğini kolayca ayarlayabilirsiniz. Böylece yüksek tencere ve tepsileri üst sepeti yukarı kaldırarak, uzun bardakları ise sepeti için aşağı indirerek yerleştirebilirsiniz.

Kolay Yükleme

abu6Çıkarılabilir 3. Sepet
Arçelik Ekolojik bulaşık makinesinde kirli bulaşıklara daha fazla yer açmak amacıyla, çatak bıçak sepetinin yerini alan çıkarılabilir 3. Çekmece ile; çatal bıçakların koyulabileceği ve kahve fincanlarının yıkanabileceği bir çekmeceniz daha olur.
3. çekmece, üst sepette yanlara yüklenen uzun kadeh ve yüksek bardakların rahatça yerleştirilmesini sağlar. Ayrıca tamamen ve kolayca çıkarılabilir olması, üst sepet orta bölgeye uzun gereçlerin yerleştirilebilme imkânını verir.

Üst Sepette Katlanır Teller
Tamamı katlanabilen üst sepet telleri ile daha esnek yerleşim imkânı yaratır.

Alt Sepette Katlanır Teller
Büyük boyutlardaki tencere, tepsi gibi bulaşıkların daha kolay yerleştirebilmesi amacıyla bulaşık makinesinin alt sepetinde katlanabilir teller kullanılmıştır. İstenilen kısımdaki teller kolayca katlanarak, ihtiyaca uygun geniş alanlar oluşturulabilir.

Yüksekliği Ayarlanabilir Fincan Rafları
Rafları yukarı kaldırarak uzun bardaklar için yer açılabildiği gibi, rafın üst kısmına da fincan ve ya ekmek bıçağı gibi uzun parçalar yerleştirilebilir.

Biberon Tutucu
Biberon ve vazo gibi parçaların etkin ve güvenli bir şekilde yıkanmasını sağlar.

Bardak Tutucu Aksesuar
Uzun bardakların ve kadehlerin güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Çapraz Açılan Deterjan Bölmesi
Deterjan ve parlatıcı koymayı kolaylaştırmak için birbirinden bağımsız, farklı yönlere açılabilen kapak özelliği makinenizin kullanım konforunu arttırır.

Kolay Montaj ve Ayarlı Kapı Sistemi

Akıllı Kapı Ayar Mekanizması ile Hızlı ve Kolay Montaj
Arçelik tam ankastre bulaşık makinelerinin kapısı üzerine takılacak olan mutfak mobilya kapağının ağırlığı, önden ayarlı menteşe sistemiyle kolayca ayarlanarak dengelenir ve mükemmel bir konfor ve estetiklik sunar. 6 kg kadar dayanıklıdır. Yeni kapı sistemi ile 2 dakika daha hızlı montaj yapılmaktadır.

Kolay Sabitleme Sistemi
Akıllı sabitleme sistemiyle Arçelik ankastre bulaşık makineleri, her türlü tezgah dolabına sabitlenebilir.

Önden Yükseklik Ayar Mekanizması
Önden yükseklik ayar mekanizmasıyla arka ayakların yüksekliği, önden kolayca ayarlanabilmekte, bulaşık makinesinin yüksekliği ise 100 mm’ye kadar, 820-920 mm aralığında ayarlanabilmektedir.

Kendinden Ayarlı Kapı Sistemi ve Otomatik Ağırlık Ayarı
Taşıma kapasitesi vardır. İstenilen yerde kapı durmaktadır. Ani çarpmaları önleyerek, kullanım kolaylığı sunar.

Uzun Gövdeli Bulaşık Makinesi
Arçelik 9482 STA ankastre bulaşık makinesi standart bulaşık makinelerine göre daha uzundur. 86 cm’den 92 cm’ye kadar tezgah yüksekliği olan mutfaklarda esneklik ve konfor sağlar. Gövde boyunun uzun olmasıyla alt sepette 35 cm çapa sahip büyük tabaklar rahatça yıkanabilir.

Özel Çatal Kaşık Setleri
Çatal-kaşık sepetleri ayrılabilir veya kayar olmak üzere çok özel bir tasarıma sahiptir. Sepet üçe ayrılabilir özelliktedir ve böylece gerekmediğinde diğer parçaları çıkarabilir ya da yüklemede esneklik sağlamak için üst sepette ayrı olarak kullanılabilir. Kayar çatal-bıçak sepeti, sepet telleri boyunca kaldırılmadan kaydırılarak istenilen yere yerleştirilebilir.

Çok Amaçlı Servis Sepeti
Alt sepette bulunan servis sepetine; kepçe, spatula gibi uzun parça bulaşıklar rahatlıkla yerleştirlebilir.

GÖSTERGELER

abu9LED Gösterge
Yıkama aşamalarının takip edilebileceği bu ekran, temiz yıkama için tuz ve parlatıcı seviyesi düştüğünde semboller ile uyarır. Bunun yanında seçilen fonksiyonların, programın süresinin, yıkama işlemi sırasında programın tamamlanması için kalan zamanın rahatlıkla izlenebilmesini sağlar.

LCD Ekran
Seçilen fonksiyonların ve programın süresinin, yıkama işlemi sırasında programın tamamlanması için kalan zamanın ve yıkama aşamalarının rahatlıkla izlenebilmesini sağlar. Aynı zamanda temiz yıkama için tuz ve parlatıcı seviyesi düştüğünde sizi semboller ile uyarır. Makinenize şık görünüm katarken, son seçilen program ve fonksiyonları hafızasında tutarak bir sonraki kullanımda size hatırlatma yapar.

GÜVENLİK

Kendi Kendini Temizleyen (Akıllı) Filtre Sistemi
Akıllı Filtre Temizleme Sistemi sayesinde makineniz filtresini kendi kendine temizleyerek tıkanma ve kötü kokulara karşı önlem almış olur. Dünyada bir ilk olan bu sistem sayesinde filtre temizliğini yılda 1 kez elde yapmak yeterli olmaktadır.

Tablet Deterjan Fonksiyonu
Tablet deterjan kullanımında, deterjanın performansını destekleyerek mükemmel yıkama ve kurutma performansı elde edilir.

Kalan Zaman Özelliği
Bu program seçimi sırasında seçilen programın süresi ve yıkama sırasında programın bitmesine kadar kalan zamanı takip edebilirsiniz. Böylece bulaşık yıkama işleminin bitip bitmediğini anlamak için sık sık mutfağa gidip gelmek zorunda kalmayacak, diğer işlerinize daha çok zaman ayırabileceksiniz.

İç Aydınlatma
Kapı açıldığında aktif hale gelen iç aydınlatma ışığı sayesinde bulaşık makinenizin içi daha rahat görünür.

Watersafe+
“Watersafe+” su emniyet sistemi, makinenizi her türlü su arıza problemine karşı korur ve su giriş hortumunda oluşabilecek herhangi bir sızıntı halinde birkaç saniye içerisinde devreye girerek suyu musluktan keser. Evinizi su hasarlarına karşı korur.

abu7Otomatik Bardak Koruma Sistemi
LGA onaylı sistem sayesinde makineniz su sertlik oranını otomatik olarak ölçerek en uygun yıkama şartlarını sağlar ve bardakların çizilmesini ve renklerini kaybetmesini önleyerek ömrünü 20 kata kadar uzatır.

Paslanmaz Çelik İç Gövde
Arçelik bulaşık makineleri paslanmaz çelikten üretilmekte ve bu özellik makineyi sadece ısı ve korozyona karşı değil aynı zamanda en yüksek sıcaklıklara karşı korur ve steril bir ortam sağlar.

Çocuk Kilidi
Makine çalışırken programa müdahale edilmesini ve seçili ayarda değişiklik yapılmasını engeller. Bu sayede çocuğunuz hangi tuşa basarsa bassın makinenin ayarları değişmez.

Antibakteriyel Conta
Yemek ve kir artıkları zamanla bulaşık makinesi kazanının en altında toplanarak bakteri oluşumuna yol açar. Arçelik bulaşık makinelerinde kullanılan özel bileşenli antibakteriyel conta ile bakterilerin oluşumu önlenir ve bulaşıklarınız hijyenik bir şekilde temizlenir.

Ekstra Hijyen Programı
Makine içinde hijyen koşullarının tam olarak sağlandığını garantileyen bir programdır. Hijyen konusunda hassas olanlar için ideal olan bu program bulaşıklarınızı 70°C’de bakterilerden %99,99 oranında arındırır.

Bursa Arçelik Ankastre Bulaşık Makinesi Servisi