ad1Fonksiyonel Şıklık ve Konforlu Tasarım
Arçelik davlumbazlar hem mutfaklara değişik kombinasyonlarda şık bir görünüm kazandırır, hem de en üst seviyede havalandırma sağlayarak; yağı, buharı, kokuyu ve dumanı ortamdan uzaklaştırır. Arçelik davlumbazlar; her mutfağa, farklı alternatifleri ile duvar tipi, ada tipi, köşe tipi, camlı, klasik kare tipi ve yatık tip seçenekleri ile her tasarıma uygun incelikleri ve Arçelik ankastre ürünlerle oluşturdukları bütünlükle, mutfakların her köşesine Arçelik çizgisini taşır. Arçelik’in üstün performanslı ve zarif çizgilere sahip aspiratörleri ise, özellikle dar alanlarda idealdir.

Zaman Ayarlı Yoğun Havalandırma Özelliği
Zaman ayarlı yoğun havalandırma özelliği davlumbazınızın gücünü maksimum seviyeye çıkarır. 10 dakika süreyle çalışan yoğun havalandırma konumu, özellikle kızartma ve ızgara sırasında yoğun koku ve buharın giderilmesi için idealdir.

Otomatik Kapanma
Pişirme sonrası davlumbazınızı farklı modellere göre 15 veya 30 dakika sonra otomatik kapanması için programlayabilirsiniz. Bu fonksiyonu seçerek pişirme işlemini tamamladıktan sonra mutfağınızda kalan tüm kokuları ortadan kaldırırken, enerji ve zamandan tasarruf edecektir.

Farklı Boyut ve Geniş Ürün Gamı
Arçelik davlumbazlar tiplerine göre; ada tipi, duvar tipi ve köşe tipi olarak ikiye ayrılmaktadır. Boyutlarına göre ise; 33 cm, 40 cm, 60 cm, 70 cm,
80 cm, 90 cm ve 100 cm olmak üzere farklı seçenekleri ile farklı ihtiyaçlara cevap vermektedir.

ad2Hava Temizleme Özelliği
Hava temizleme özelliği sayesinde mutfaklardaki havanın her daim temiz ve taze kalabilmesi mümkündür. Davlumbazın modelin bağlı olarak belirli aralıklarda, 5 veya 10 dakika süre ile düşük hız kademesinde otomatik olarak çalışır ve süre bitiminde kendiliğinden kapanır. Ayrıca bu fonksiyon ile düşük enerji ve sessiz bir şekilde çalışarak sigara kokusunu gidermek için de etkilidir.

Kademeli Işık Ayarı
Mutfak ortamının aydınlık veya karanlık oluşuna göre davlumbazı ışık şiddeti ayarlanabilir. Pişirme alanında ihtiyaç duyulan ekstra aydınlatma için ışık şiddeti artırılabilir veya davlumbazın mutfağa hafif bir ışık yayması sağlanabilir.

Duvar veya Ada Tipi Olarak Kullanabilme
Seçkin Arçelik modellerinde bulunan bu özellik sayesinde davlumbaz, ada tipi veya duvar tipi olacak şekilde kullanılabilir. Bağlantı braketi veya çelik iplerle yapılacak montaj sayesinde, ihtiyaca uygun kullanım imkânı sunulmaktadır.

Sensörlü Çalışma
Sensör özelliğine sahip Arçelik davlumbazlar; ısı, ışık ve nemi algılayıp otomatik olarak çalışır. Mutfaktaki konforu maksimize etmek ve davlumbazın verimli çalışması için zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

Karbon Filtre
Bacası olmayan mutfaklarda, uygun karbon filtreleri, yetkili Arçelik Servisleri’nden temin edilerek aspiratör veya davlumbazda kullanılabilir. Yemek kokuları ve yağlar karbon parçacıkları tarafından emilerek mutfaklarda kötü kokuların oluşmasını engeller. Kullanım sıklığına bağlı olarak filtreyi ortalama 4 ayda bir yenisi ile değiştirmek gerekir. Bazı modellerde kullanılan özel karbon filtresi ise kendiliğinden yıkanabilir özelliktedir.

ad3Kolay Temizlenen Filtreler
Arçelik’e özel ergonomik tasarım sayesinde, alüminyum filtreler tek elle çıkarılabilir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Halojen lamba
Arçelik davlumbazlarda, güvenli yemek yapmak ve görünürlüğü maksimize etmek amacıyla halojen lamba kullanılmaktadır.

Filtre Doluluk Göstergesi
Filtre doluluk göstergesi yanıp sönerek kaset filtreleri temizleme ya da karbon filtreleri yenisi ile değiştirme zamanını gösterir. Böylece davlumbazın performans kaybını önler.
Uzaktan kumanda
Yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan davlumbazınızı hızlı bir şekilde kumanda etmenize imkân tanımaktadır.

Otomatik Çalışma Özelliği
Seçkin Arçelik modellerinde bulunan sensör sayesinde, pişirme alanındaki sıcaklık sürekli olarak takip edilmektedir. Sıcaklık 70°C’ye ulaştığında davlumbaz otomatik olarak çalışmaya başlamakta ve pişirme esnasında oluşan dumanı hızlı bir şekilde yok etmektedir.

Dokunmatik Çubuk Kontrol
Davlumbaz teknolojisinde en üst noktaya ulaşan dokunmatik çubuk kontrol sayesinde, ürünü çalıştırmak aynı zamanda bir zevke dönüşecektir. Dokunmatik çubuk üzerindeki renkli ışıklar, çalışma hızının ne olduğunu anlatan görsel bir eğlenceye dönüştürmektedir.

Bursa Arçelik Ankastre Aspiratör Davlumbaz Servisi